W którym roku odbył się pierwszy turniej tenisowy Wimbledonu?

Pytanie

ten 1877 Mistrzostwa tenisowe Wimbledonu był męskim turniejem tenisowym organizowanym w All England Croquet and Lawn Tennis Club (AEC & LTC) w Wimbledonie, Londyn. Był to pierwszy na świecie oficjalny turniej tenisa ziemnego, a później został uznany za pierwszy turniej wielkoszlemowy lub “Główny”.

Historia Turnieju Tenisowego Wimbledonu

AEC & Firma LTC została założona w lipcu 1868, jako All England Croquet Club; tenis ziemny został wprowadzony w lutym 1875 zrekompensować malejące zainteresowanie krokietem. W czerwcu 1877 klub postanowił zorganizować turniej tenisowy, aby opłacić naprawę swojego kucyka, potrzebne do utrzymania trawników. Opracowano zestaw zasad turnieju, wywodzi się z pierwszych ujednoliconych reguł tenisa wydanych przez Marylebone Cricket Club w maju 1875.

Konkurs Gentlemen's Singles, jedyne wydarzenie mistrzostw, został zakwestionowany na kortach trawiastych przez 22 gracze, z których każdy zapłacił po jednej gwinei za udział. Turniej rozpoczął się dnia 9 lipiec 1877, a finał – opóźniony o trzy dni przez deszcz – był rozgrywany dalej 19 Lipiec przed tłumem około 200 osoby, z których każdy wpłacił wpisowe w wysokości jednego szylinga. Zwycięzca otrzymał 12 gwinei w nagrodach pieniężnych i srebrnym pucharze wyzwań, wyceniony na 25 gwinee, przekazana przez magazyn sportowy Pole. Spencer Gore, 27-letni gracz rakietowy z Wandsworth, został pierwszym mistrzem Wimbledonu pokonując Williama Marshalla, 28-letni prawdziwy tenisista, w trzech prostych setach w finale, który trwał 48 minuty. Turniej przyniósł zysk w wysokości 10 funtów, a kucyk pozostał w użyciu. Analiza przeprowadzona po turnieju doprowadziła do pewnych modyfikacji zasad dotyczących wymiarów kortu.

Pierwsza publiczna zapowiedź turnieju została opublikowana w dniu 9 czerwiec 1877 w Pole magazynek pod nagłówkiem Mistrzostwa w tenisie ziemnym:

All England Croquet and Lawn Tennis Club, Wimbledon, zaproponować zorganizowanie spotkania tenisa ziemnego, otwarte dla wszystkich amatorów, w poniedziałek, 9 lipca i kolejne dni.Opłata za wstęp, £1 1s 0D. Nazwiska i adresy zawodników, które należy przesłać do Hon. Sec. AEC. i LTC. przed sobotą, lipiec 7, lub dzień wcześniej 2.15 po południu. na boisku klubu, Wimbledon. Wręczone zostaną dwie nagrody – jedna złota nagroda mistrzowska dla zwycięzcy, jedno srebro drugiemu graczowi. Wartość nagród będzie zależeć od liczby zgłoszeń, i zostanie ogłoszony przed losowaniem; ale w żadnym wypadku nie będą one mniejsze niż kwota wstępu, a jeśli jest dziesięć i mniej niż szesnaście wpisów, zostaną wypłacone do 10 funtów 10s i £5 5s odpowiednio. – Henry Jones – Hon Sec z podkomisji Lawn Tennis

Gracze zostali poinstruowani, aby zaopatrzyć się w własne rakiety i nosić buty bez obcasów. W ogłoszeniu podano również, że program będzie dostępny wkrótce z dalszymi szczegółami, w tym zasady, które zostaną przyjęte na spotkaniu. Zaproszenia zostały wysłane do potencjalnych uczestników. Potencjalni goście zostali poinformowani, że osoby przyjeżdżające konno i dorożką powinny skorzystać z wejścia od strony Worple Road, natomiast osobom planującym przyjazd na piechotę doradzono skorzystanie z trasy kolejowej. Po uiszczeniu opłaty za wstęp, zawodnicy mogli trenować przed Mistrzostwami na dwunastu dostępnych kortach z zastrzeżeniem, że w soboty i podczas tygodnia mistrzostw krokieta, odbył się tydzień przed turniejem tenisowym, gracze krokieta mieli pierwszy wybór kortów. Piłki treningowe, podobne do tych używanych na turnieju, były dostępne u klubowego ogrodnika w cenie 12s za tuzin kulek. Jan H. Walsh, w charakterze redaktora Pole, przekonał swojego pracodawcę do przekazania filiżanki o wartości 25 gwinee dla zwycięzcy; ten Puchar Polowy.Kubek został wykonany ze srebra próby 925 i miał napis: Puchar All England Lawn Challenge – prezentowany przez właścicieli boiska – na zawody amatorów – Wimbledon lipiec 1877.Na 6 lipiec 1877, trzy dni przed rozpoczęciem turnieju.